Avukat Ömer Ünlü

Özgeçmiş

Av. Ömer ÜNLÜ 1979 yılı Haziran ayında Samsun'da dünyaya gelmiştir.

İlk ve Orta öğrenimini Samsun'da; Lisans eğitimini ise Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde (2002) tamamlamıştır. Ankara Barosu bünyesinde Avukatlık Stajını tamamlayıp 2003 yılında Avukatlık Ruhsatnamesini almaya hak kazanmıştır.

2003 yılından bu yana fiilen Avukatlık mesleğini icra etmekte olan Av. Ömer ÜNLÜ, halen ÜNLÜ HUKUK BÜROSU'nda Kurucu Avukat olarak görev almaktadır. 

Mesleki uzmanlık alanları arasında başta Sivil Havacılık Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ile TMSF mevzuatı olmak üzere, Ticaret Hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıklar, Sermaye Şirketleri kuruluş ve işleyişi; Joint Venture, Kira, Hizmet akitleri ağırlıklı olmak üzere her neviden Ticari Sözleşmeler sayılabilir.

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku kaynaklı sorunlar üzerine 2009 yılında "Funda ile Hoş Sohbet" (Yol Tv - 2009) televizyon programına konuk olarak katılarak mesleki bilgilendirmelerde bulunmuştur. Program görüntülerine Yayınlar sayfamızdan ulaşılabilir.

Yine 2009 yılı içinde TRT Ankara stüdyolarında çekimi gerçekleştirilen "Gönül Şarkılarımız" (TRT Müzik - 2009) televizyon programına da konuk olarak katılmış; çeşitli konularda mesleki bilgilendirmede bulunmuştur. Bu programın da görüntüleri Yayınlar sayfasında yer almaktadır.

Ayrıca "İsim Tashihi" "Kumar ve Akaryakıt Kaçakçılığı Suçları ve Cezaları" ile "Kadına Karşı Şiddeti Önlemeye Yönelik Uluslararası Sözleşme ve Düzenlemeler" konularında geniş çaplı hukuki görüş bildirmek üzere 3 defa Kanal A Ana Haber Bülteni'ne konuk olmuştur.

Av. Ömer ÜNLÜ, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Ünlü Hukuk Bürosu Filistin Caddesi Hafta Sokak No:23/6 Çankaya G.O.P. ANKARA, T: (312) 448 09 50 , F: (312) 4480952, info@omerunlu.av.tr
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki dökümanlar, yazılar ve resimler kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz. © 2013
Web Tasarım